Įvertinkite šią svetainę nerandu.lt kataloge
top of page

Kodėl verta laikyti šunį 🐶💛

Šunys dažnai vadinami geriausiu žmogaus draugu. Atsidavimas, ištikimybė ir draugiškumas yra tai ką šunys suteikia savo šeimininkams. Šuns turėjimas gali turėti labai teigiamą poveikį mūsų gyvenimui - nuo fizinės sveikatos gerinimo iki psichinės gerovės ir socialinių ryšių stiprinimo. Šis tinklaraštis prašytas naudojantis informacija ir remiantis atliktų tyrimų išvadomis iš National Library of Medicine (Gee et al., 2021).


Šuns turėjimas sietinas su geresne fizine sveikata.

Šunų šeimininkai gyvena aktyvesnį ir sveikesnį gyvenimą. Šunims reikia reguliariai mankštintis, todėl šunų šeimininkai dažniau užsiima fizine veikla, pavyzdžiui, pasivaikščiojimais, bėgiojimu ar aportavimu. Amerikos širdies asociacijos duomenimis, šunų turėjimas siejamas su mažesniu kraujospūdžiu, mažesniu cholesterolio kiekiu ir mažesne širdies ir kraujagyslių ligų rizika. Fizinis aktyvumas, susijęs su šuns priežiūra, gali padėti reguliuoti svorį ir bendrą fizinę būklę, o tai lemia sveikesnį ir energingesnį gyvenimą.

Šunų šeimininkai yra geresnės psichinės sveikatos.

Bendravimas su šunimis daro nepaprastą poveikį mūsų psichinei gerovei. Daugybė tyrimų parodė, kad turint šunį galima sumažinti stresą, nerimą ir depresiją. Glostant šunį išsiskiria oksitocinas - hormonas, susijęs su prisirišimu ir geros savijautos jausmu, taip pat sumažėja streso hormono kortizolio kiekis. Šunys suteikia draugiją, besąlygišką meilę ir tai suteikia tisklingesnio ir prasmingesnio gyvenimo pojūtį gyvenime pojūtį. Taup pat gali padėti įveikti vienišumo jausmą ir pagerinti nuotaiką. Šunys suteikia paguodos jausmą ir dažnai naudojami kaip terapiniai gyvūnai, siekiant palengvinti įvairių psichikos sveikatos sutrikimų simptomus.

Šuns turėjimas stiprina šeimininko socialinius ryšius, skatina bendravimą.

Šunys yra natūralūs ledlaužiai, palengvinantys socialinius ryšius ir skatinantys bendruomeniškumo jausmą. Pasivaikščiojimas su šunimi kaimynystėje arba šunų parkų lankymas suteikia galimybę bendrauti su kitais šunų šeimininkais, o tai padeda užmegzti pokalbius, galbūt net ir ilgalaikius ryšius ir draugystę su kitais žmonėmis. Taip pat žinoma, kad šunys teikia emocinę paramą, ypač asmenims, išgyvenantiems sunkius laikus ar patiriantiems stresines situacijas. Šunys gali būti neabejingi ir atsidavusiai ištikimi, o tai gali būti labai paguodžiantis ir gydantis faktorius.

Rūpinimasis šunimi didina atsakomybės jausmą ir įprasmina kasdieninę rutiną.

Rūpinimasis šunimi suteikia atsakomybės jausmą ir sukuria kasdieninę malonią rutiną.

Šunys pasikliauja savo šeimininkais dėl maisto, fizinio aktyvumo, priežiūros ir bendros gerovės. Tokia atsakomybė gali būti naudinga, nes ji moko vertingų gyvenimo įgūdžių, pavyzdžiui, laiko planavimo, organizuotumo ir supratimo. Įprastinė veikla su šunimi gali suteikti minčių ir veiksmų struktūrą ir stabilumą, o tai gali būti ypač naudinga asmenims kenčiantiems nuo vienatvės, turintiems nerimo ar kitų psichikos sveikatos sutrikimų.


Šuo gali padėti sustiprinti imuninę sistemą. Bendravimas su šunimis gali turėti ilgalaikį poveikį imuninei sistemai. Tyrimai rodo, kad bendravimas nuo mažų dienų su naminiais gyvūnais, ypač šunimis, gali sumažinti riziką susirgti alergija ir astma. Šunys į mūsų namus atneša nešvarumų ir mikrobų, todėl susiduriame su įvairiais mikroorganizmais, kurie gali padėti sustiprinti imuninę sistemą ir potencialiai sumažinti alergijų ir autoimuninių ligų riziką.

Išvada: Šuns laikymas - tai abipusiai šuniui ir jo šeimininkui naudingi santykiai, kurie neapsiriboja vien draugyste. Moksliniai įrodymai patvirtina, kad šunys daro didžiulį teigiamą poveikį mūsų fizinei sveikatai, psichinei gerovei, socialiniams ryšiams ir bendrai gyvenimo kokybei. Šunys suteikia neišmatuojamą džiaugsmą ir laimę mūsų gyvenime - nuo aktyvaus gyvenimo būdo skatinimo iki besąlygiškos meilės bei paramos ir kompanijos palaikymo. Taigi, nesvarbu, ar ketinate įsigyti šunį, ar jau turite, pasidžiaukite nepaprasta jų teikiama nauda ir pajuskite, kokią permainingą galią turi ištikimas keturkojis draugas šalia jūsų.


Šaltiniai:


Gee, N., R., Rodriguez, K., E., Fine, A., H., Trammell, J., P. (2021),‘ Dogs Supporting Human Health and Well-Being: A Biopsychosocial Approach’: https://doi.org/10.3389/fvets.2021.630465 (prisijungta: 07/06/2023)

2 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page