Įvertinkite šią svetainę nerandu.lt kataloge
top of page

Šokoladinis kokteilis su uogomis

Atnaujinta: 2023-06-06

Valgyti šokoladą gali būti naudinga norint sumažinti cholesterolį, širdies ligų riziką, gerintį atmintį, konsentraciją ir bendrai smegenų veiklą. Juodame šokolade gausu mineralų, tokių kaip geležis, magnis ir cinkas. Taip pat kakava ar juodas šokoladas turi antioksidantų vadinamų flavanoidais, kurie gali suteikti mūsų sveikatai teigiamą naudą. (Medical News Today, J. Nordqvist, 2018)


Pasak žymios mitybos specialistės ir terapeutės iš Londono Tracy Tredoux (Love Yourself silly with chocolate, 2019), šokoladas yra naudingas mūsų organizmui, nes: GERINA NUOTAIKĄ.

Juodąjame šokolade gausu flavanoidų, kurie puikiai gelbėja esant blogai nuotaikai, nes tiesiogiai pozityviai veikia mūsų streso sensorius mūsų mintyse tokiu būdu mažėja nerimas ir stresas.

PALAIKO GERĄ ŠIRDIES VEIKLĄ

Gausus kiekis antioksidantų ir flavanoidų esančių šokolade ir tai padeda apsaugoti mūsų kraują nuo krešėjimo bei tokiu būdu apsaugo arterijų gleivinę. Taip pat reikia paminėti, kad juodasis šokoladas nedidina cholesterolio kiekio mūsų organizme. Juo mėgautis gali betkokio amžiaus žmonės, taip gerindami savo širdies ir kraujagyslių sveikatą bei gerinti kraujotaką.

PADEDA NORINTIEMS NUMESTI SVORIO


Aukšos kokybės juodasis šokoladas stabilizuoja cukraus kiekį kraujyje, mažina didelį potraukį saldumynams reguliuoja apetitą. Kiek daug jo galima suvalgyti? Pasak sveikatos ekspertų tai turėtų būti ne daugiau kaip 30-60g juodojo, ir ne mažiau kaip 70% kakavos turinčio, šokolado per dieną (Medical News Today, J.Eskie, 2022) Juodąjį šokoladą ar aukštos kokybės kakavą nesudėtinga įtraukti į kasdieninių gaminamų patiekalų valgiarštį. Kaip pavyzdžiui: Karštas ar šaltas kakavos gėrimas su pienu ar augalinės kilmės pakaitalu. Kaip ingredientas į mėgstamą glotnutį Pagardinimui chia ar ryžių pudingą Užbarstymui trupinto juodojo šokolado ant košės, vaisių salotų, blynelių Kaip ingredientas pusryčių granolos paįvairinimui. Taip pat dalinuosi savo mėgstamu šokoladiniu-uogų glotnučio receptu: 1,5 puodelio pieno 1,5 puodelio šviežių aviečių 1 bananas 1 puodelis špinatų 0,5 puodelio šviežių mėlynių 1 šaukštas kakavos. Visus ingredientus išplakame blenderiu iki vientisos masės, papuošiame šviežių mėtų šakele ir mėgaujames puikiu šokolado skonio glotnučiu!

26 peržiūros0 komentarų

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page